Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Przyrodni brat Kim Dzong Una został zamordowany w Malezji
Kategoria: Wzmianki   Środa, 15 luty 2017 12:02 Autor: admin

Przyrodni brat Kim Dzong Una został zamordowany w Malezji

Jak podała agencja Reuters, policja potwierdziła, że przyrodni brat lidera Korei Północnej, Kim Dzong Una, został zabity w Malezji. Oficjalna przyczyna śmierci pozostaje nieznana, ale spekuluje się, że został otruty przez północnokoreańskich agentów.

Pierwotnie policja poinformowała, że niezidentyfikowany mężczyzna zginął w drodze z lotniska w Kuala Lumpur do szpitala. Później potwierdzono, że ofiarą był Kim Dzong Nam, starszy przyrodni brat Kim Dzong Una. Południowokoreańska telewizja Chosun donosi, że Kim został otruty na lotnisku przez dwie kobiety, podejrzewane o współpracę z wywiadem Korei Północnej.

Policja ustaliła, że w poniedziałek rano, Kim Dzong Nam planował wyruszyć z Kuala Lumpur do Makau. Znany był z tego, że spędził znaczną część życia poza Koreą Północną, gdzie publicznie krytykował rządy swojej rodziny. Wiele razy podkreślał, że nie ma intencji związanych z przejęciem władzy, więc zamach na niego jest tym bardziej zaskakujący. Być może sama krytyka i szerzenie złej opinii o Korei za granicą wystarczyły, aby poczuł gniew swojego potężnego brata.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 15 luty 2017 13:42
alexjones.pl Inne Drobne informacje Przyrodni brat Kim Dzong Una został zamordowany w Malezji