Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Chiny zaczynają odkrywać zasoby na asteroidach
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 06 marzec 2017 14:15 Autor: admin

Chiny zaczynają odkrywać zasoby na asteroidach

Chiny planują rozpoczęcie misji kosmicznych dla rozwoju bazy zasobowej asteroidów najpóźniej do 2025 r. – informuje China Daily, powołując się na Chińską Akademię Technologii Kosmicznych (CAST).

„Mamy zamiar zacząć badać asteroidy po pierwszej misji na Marsa, która odbędzie się w 2020 roku. Do 2025 r. asteroidy będą w gestii naszych zainteresowań, ponieważ znajdują się tam zasoby, które będą odgrywać ważną rolę w przyszłym rozwoju ludzkości” – powiedział E. Pejtszjan, główny specjalista CAST w dziedzinie badań kosmicznych. „Dane dotyczące odpowiedniego programu, jak i jego celów, są na etapie zatwierdzenia. Pracujemy nad tym bardzo intensywnie”.

Według niego, chińscy naukowcy aktywnie badają możliwość wykonywania lotów kosmicznych na Jowisza. W grudniu Chińska Administracja Kosmiczna (CNSA) opublikowała raport, w którym poinformowała, że od 2017 do 2021 roku Chiny planują rozpocząć rozwój kluczowych technologii w celu zbadania asteroidów i Jowisza. Oczekuje się, że w przyszłości z tego powodu wyjaśnionych zostanie wiele fundamentalnych pytań, dotyczących pochodzenia Układu Słonecznego i możliwości istnienia życia na innych planetach.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 06 marzec 2017 16:34
alexjones.pl Inne Drobne informacje Chiny zaczynają odkrywać zasoby na asteroidach