Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Marek Jurek: CETA nie daje żadnych gwarancji bezpieczeństwa, tylko generuje nowe zagrożenia
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 06 marzec 2017 15:22 Autor: admin

Marek Jurek: CETA nie daje żadnych gwarancji bezpieczeństwa, tylko generuje nowe zagrożenia

Marek Jurek po raz kolejny zabrał głos w sprawie CETA, umowy gospodarczo-handlowej Unii Europejskiej z Kanadą. Prezes Prawicy Rzeczpospolitej zaznaczył, że nie stanowi ona żadnej dodatkowej gwarancji bezpieczeństwa dla Polski i dlatego rząd w Warszawie powinien jak najszybciej ją odrzucić.

– Robienie z CETA suplementu do NATO jest kompletnie niepoważne – twierdzi były marszałek dodając, że politycy PiS w Parlamencie Europejskim przypisywali CETA kompletnie nierealne funkcje gwarantujące, m.in. „bezpieczeństwo Polsce”. Zdaniem Jurka jest to manipulacja, ponieważ „CETA nie jest żadnym układem militarnym”, a zawarte w niej zapisy dotyczące m.in. rolnictwa stanowią olbrzymie zagrożenie dla Polski.

Europoseł zaznaczył, że odrzucenie przez Polskę CETA, to papierek lakmusowy mówiący o „odpowiedzialności polskiego rządu”. – Stany Zjednoczone są sojusznikiem militarnym Japonii i Korei Południowej, ale tym krajom nigdy nie przyjdzie do głowy, aby przestać chronić konkurencyjność swojej produkcji w stosunkach z USA – powiedział.

Marek Jurek przyznał, że zarówno on jak i inni politycy Prawicy Rzeczypospolitej „cały czas rozmawiają z kolegami z PiS i uświadamiają im ich odpowiedzialność”. – Widzę, że bardzo wielu polityków PiS z ciężkim sercem głosowało za traktatem – zakończył.

Źródło: polskieradio.pl, Bibula


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 06 marzec 2017 18:28
alexjones.pl Inne Drobne informacje Marek Jurek: CETA nie daje żadnych gwarancji bezpieczeństwa, tylko generuje nowe zagrożenia