Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Hamas chętnie skazuje na śmierć
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 09 marzec 2017 10:28 Autor: admin

Hamas chętnie skazuje na śmierć

Sześciu obywateli Strefy Gazy zostało skazanych na śmierć przez powieszenie za to, że byli informatorami Izraela – ogłosiły podległe Hamasowi sądy wojskowe.

Jeden sąd skazał na śmierć trzech mężczyzn, a wyroki dla pozostałych trzech zostały podtrzymane przez sąd wyższej instancji. Informacje zostały opublikowane na stronie internetowej ministerstwa spraw wewnętrznych rządzonej przez Hamas Gazy.
Po tych wyrokach już dziesięć osób czeka tam na egzekucję.

Siedem innych osób otrzymało wyroki od dwunastu do siedemnastu lat więzienia za szpiegostwo na rzecz Izraela. Najwyższy sąd wojskowy uznał apelację skazanego na śmierć za szpiegostwo dwudziestoczterolatka i zamienił wyrok na nieokreślony czas ciężkich robót oraz więzienie.

Zgodnie z prawem palestyńskim wyrok śmierci grozi kolaborantom z Izraelem, mordercom i przemytnikom narkotyków. Istnieją jednak znaczące różnice pomiędzy strefą Gazy, a Zachodnim Brzegiem kontrolowanym przez Autonomię Palestyńską, gdzie rządzi partia Fatah prezydenta Mahmouda Abbasa. Od 2002 roku nie wykonano tam ani jednego wyroku śmierci, a w latach 1994-2002 tylko dwa.

Odkąd Hamas przejął kontrolę nad strefą Gazy w 2007 roku, wydano tam dziewięćdziesiąt sześć wyroków śmierci, przeważnie przez sądy wojskowe i za szpiegostwo dla Izraela, poinformował Hamdi Shaqura z PCHR (Palestyńskiego Ośrodka ds. Praw Człowieka). Niektóre z nich (ale nie wszystkie) zostały wykonane.

Tylko w 2016 roku wydano w Gazie dwadzieścia jeden wyroków kary śmierci.

Veronica Franco, na podstawie: timesofisrael.com

 

Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 09 marzec 2017 12:29
alexjones.pl Inne Drobne informacje Hamas chętnie skazuje na śmierć