Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje MSZ Ukrainy i Polski: Wandalizm na polskich pomnikach to część wojny hybrydowej Rosji
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 16 marzec 2017 11:43 Autor: admin

MSZ Ukrainy i Polski: Wandalizm na polskich pomnikach to część wojny hybrydowej Rosji

„Ministrowie potępili niedawne akty wandalizmu wobec miejsc pamięci w Polsce i na Ukrainie, zwracając uwagę, że te prowokacje są częścią wojny hybrydowej, którą prowadzi Rosja, próbując zaszkodzić naszemu partnerstwu” — donosi służba prasowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy po spotkaniu ministrów w środę w Warszawie.

Klimkin podkreślił: „Odpowiedzią na działania wandali będzie jeszcze bliższa współpraca między Ukrainą a Polską, dlatego należy znaleźć i ukarać tych przestępców”.

Dodał, że obie strony pracują nad poprawą kontroli pomników. „Dzisiaj rozmawialiśmy o tym i to będzie naszym priorytetem” — powiedział Klimkin.

Według służby prasowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych polska strona, z kolei, zapewniła o gotowości kontynuowania swoich wysiłków w celu wzmocnienia solidarnego stanowiska całego demokratycznego świata we wspieraniu integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy, a także pomocy w przeprowadzaniu reform.

Witold Waszczykowski przypomniał również ostatnią wizytę w Kijowie, gdzie wraz z brytyjskim odpowiednikiem Borisem Johnsonem podkreślali, że Ukraina nie jest sama w konflikcie jaki wytoczyła przeciw niej Rosja. 

Strony omówiły również kwestie bezpieczeństwa, współpracy energetycznej, integracji europejskiej i euroatlantyckiego kursu Ukrainy, współpracy regionalnej w warunkach współczesnych wyzwań i zagrożeń związanych z rosyjską agresją. Ministerowie omówili także kwestię Nordstreamu, szef polskiej dyplomacji określił inwestycję jako „instrument politycznego oddziaływania Rosji na całą Europę".

Podczas swojej wizyty w Warszawie minister Klimkin spotkał się ponadto m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą i ministrem Krzysztofem Szczerskim, a także marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Ponadto szefowie dyplomacji obu krajów m.in. zainaugurowali po ponad trzyletniej przerwie Polsko-Ukraińskie Forum Partnerstwa.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 marzec 2017 14:12
alexjones.pl Inne Drobne informacje MSZ Ukrainy i Polski: Wandalizm na polskich pomnikach to część wojny hybrydowej Rosji