Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Słowacja: koncepcja Europy dwóch prędkości rozbije Unię Europejską
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 18 marzec 2017 11:19 Autor: admin

Słowacja: koncepcja Europy dwóch prędkości rozbije Unię Europejską

 

Komisja Europejska przedstawiła 1 marca „Białą Księgę”, w której wskazała na pięć możliwych scenariuszy rozwoju Unii Europejskiej bez udziału Wielkiej Brytanii, które m.in. przewidują koncepcję Europy różnych prędkości. 

„Już sama propozycja Europy różnych prędkości budzi obawy tych państw, które wiedzą, że mogą nie wytrzymać dużej prędkości. Szczęście Słowacji w tym, że my jako pierwsi z państw Grupy Wyszechradzkiej (Polska, Słowacja, Czechy i Węgry) przeszliśmy na euro, my przygotowaliśmy się wcześnie do wejścia w Schengen i możemy energicznie reagować na rozwój Unii Europejskiej. Ale wiadomo, że Unia Europejska różnych prędkości niwiele może pomóc w reformowaniu Unii Europejskiej” – powiedział Danko dziennikarzom podczas konferencji szefów parlamentów państw Unii Europejskiej w Rzymie. 

Danko zaproponował wspólnie pomodlić się za jedność i jedną prędkość Unii Europejskiej. 

„Gdy tylko zaczną pojawiać się różnice (pomiędzy państwami Unii Europejskiej), to i na Słowacji zaczną się problemy, na przykład w sferze socjalnej, dlatego, że są przypuszczenia, że system socjalny może zabrać Unia Europejska” – powiedział Danko.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 18 marzec 2017 14:22
alexjones.pl Inne Drobne informacje Słowacja: koncepcja Europy dwóch prędkości rozbije Unię Europejską