Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Samojłowa o decyzji EBU ws. jej udziału w Eurowizji
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 14 kwiecień 2017 10:13 Autor: admin

Samojłowa o decyzji EBU ws. jej udziału w Eurowizji

Przedstawiciele organizacji podkreślili, że „próbowali znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby Rosji na udział w imprezie”. Rosyjskiej reprezentantce Julii Samojłowej zaproponowano, by wystąpiła za pośrednictwem videomostu. Komitet organizacyjny konkursu proponował też, by Rosję reprezentował inny artysta.

— Niestety, oba warianty odrzucił Pierwyj kanał. Jego kierownictwo ogłosiło, że nie będzie transmitować konkursu Eurowizja 2017. Oznacza to, że Rosja nie będzie mogła uczestniczyć w nim w tym roku. Faktycznie chcieliśmy, aby wszystkie 43 kraje mogły wystąpić w konkursie i zrobiono w tym celu wszystko, co możliwe – głosi komunikat.

Frank-Dieter Freiling z Grupy Referencyjnej EBU powiedział, że działania ukraińskich władz są sprzeczne z duchem konkursu.

— Zdecydowanie potępiamy decyzję Kijowa, zakazującą Julii Samojłowej wjazdu na Ukrainę. Uważamy, że podważa ona integralność i niepolityczny charakter konkursu i jego misję jednoczenia wszystkich krajów w przyjaznej rywalizacji – ocenił Freiling.

Sama Samojłowa do końca wierzyła, że weźmie udział w tegorocznym konkursie.

— Oczywiście byłam rozczarowana, bo jest to moje marzenie. Do końca miałam nadzieję, że ten problem zostanie rozwiązany, ale niestety tak się nie stało – powiedziała w rozmowie z RIA Novosti piosenkarka.

Samojłowa na razie nie wie czy pojedzie na Eurowizję w 2018, ale wierzy, że pojawi się ona jeszcze w jej życiu.

 

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 14 kwiecień 2017 12:38
alexjones.pl Inne Drobne informacje Samojłowa o decyzji EBU ws. jej udziału w Eurowizji