Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Komisja Europejska przekazała 2,5 mln euro na wystawę „Islam to także nasza historia”
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 23 wrzesień 2017 15:46 Autor: Katarzyna

Komisja Europejska przekazała 2,5 mln euro na wystawę „Islam to także nasza historia”

Jak czytamy na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej, wystawa „Islam to także nasza historia” kosztowała podatników 2,5 mln euro.

Wystawa ma na celu pokazanie wpływu islamu na historię Europy i pokazanie wspólnego dziedzictwa, aby zbliżyć Europejczyków i muzułmanów w obliczu obecnego kryzysu imigracyjnego. Na wystawie pojawiły się prace artystów z całego świata, którzy nawiązywali m.in. do architektury, medycyny, filozofii, ale także przedstawiali atrapy bomb czy ciała na dnie Morza Śródziemnego – donosi ndie.pl.

Organizatorzy wystawy wyjaśniali również, że muzułmanie po zajęciu półwyspu iberyjskiego wytworzyli bogatą cywilizację w Europie. Nie wspominają jednak nic o takich wielkich postaciach jak Karol Młot czy Jan III Sobieski, którzy w swoich czasach prowadzili intensywny dialog międzykulturowy z przedstawicielami islamu.

„Chcemy jasno powiedzieć Europejczykom, że islam jest częścią europejskiej cywilizacji i że nie jest on importem z ostatnich lat, ale ma swoje korzenie sięgające 13 wieków” – powiedziała historyk Isabelle Benoit w rozmowie z Associated Press.

Jak na ironię losu, wystawa była przekładana od 2016 r. z obawy przed zamachami terrorystycznymi. Finalnie odbyła się 15 września w Brukseli.


Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 23 wrzesień 2017 17:23
alexjones.pl Inne Drobne informacje Komisja Europejska przekazała 2,5 mln euro na wystawę „Islam to także nasza historia”