Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje W DRK ogłoszono koniec epidemii wirusa Ebola
Kategoria: Wzmianki   Środa, 05 lipiec 2017 08:06 Autor: admin

W DRK ogłoszono koniec epidemii wirusa Ebola

Minister zdrowia Demokratycznej Republiki Kongo ogłosił koniec epidemii wirusa Ebola – donosi agencja prasowa AFP. Minister Oli Ilung potwierdził, że w 105 podejrzeniach choroby, testy na obecność wirusa okazały się negatywne, a od 2 czerwca w kraju nie zanotowano nowych zachorowań.
Nowy wybuch epidemii wirusa Ebola został ogłoszony w Demokratycznej Republice Kongo 11 maja. Był to ósmy alarm z rzędu. Gorączka rozprzestrzeniła się w tropikalnych lasach prowincji Lower Uelé na granicy z Republiką Środkowej Afryki. Z powodu choroby zginęły 4 osoby.

Jak powiedziała minister Ministra Zdrowia Federacji Rosyjskiej Veronika Skvortsova w wywiadzie dla RIA Novosti, Rosja jest gotowa w razie konieczności udzielić pomocy Demokratycznej Republice Kongo w walce przeciwko wirusowi Ebola. Minister powiedziała, że w czerwcu duża delegacja rosyjskich naukowców wyjeżdża do Gwinei, gdzie zaczną szczepić mieszkańców przeciw wirusowi.

Chorobą spowodowaną przez Ebolę jest ostre zakażenie wirusowe, które dotyka ludzi i niektóre typy zwierząt. Epidemia Eboli w Afryce Zachodniej dotyczyła głównie trzech krajów: Gwinei, Sierra Leone i Liberii.

 

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 05 lipiec 2017 13:20
alexjones.pl Inne Drobne informacje W DRK ogłoszono koniec epidemii wirusa Ebola