Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Broń dla każdego Ukraińca
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 02 październik 2017 10:36 Autor: Andreas

Broń dla każdego Ukraińca

Zdaniem naczelnego prokuratora wojskowego Ukrainy gen. Anatolija Matiosa każdy Ukrainiec powinien posiadać broń do ochrony swojego życia.

„Czasy są obecnie bardzo dynamiczne. Wyznaję zasadę, że każdy Ukrainiec powinien posiadać broń i mieć możliwość w tych niespokojnych czasach, by ochraniać lub bronić swojego życia” – podkreślił Matios, jak poinformowała telewizja 112 Ukraina.

Prokurator powiedział też, że nosi ze sobą broń służbową, bo pozwala mu na to status wojskowego. – To jest moja broń służbowa. Mam prawo ją nosić, przechowywać i używać – podkreślił naczelny prokurator wojskowy. Jak podkreślił, korzysta z niej tylko na strzelnicy lub na poligonie.

Wcześniej szef komisji parlamentarnej ds. bezpieczeństwa narodowego i obrony Siergiej Paszynski powiedział, że deputowani jesienią przedłożą na rozpatrzenie przez Radę Najwyższą Ukrainy projekt ustawy w sprawie przyznania niektórym kategoriom obywateli prawa do posiadania broni krótkiej.

Obecnie na Ukrainie można posiadać broń długą myśliwską, pod warunkiem że uzyskało się na nią zezwolenie, które wydaje MSW po ukończeniu odpowiednich kursów.

Ponadto niektóre kategorie obywateli mogą posiadać krótką broń traumatyczną. Wśród nich są sędziowie, doradcy deputowanych do Rady Najwyższej, dziennikarze i ochotnicy, którzy pilnują porządku publicznego.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 02 październik 2017 11:50
alexjones.pl Inne Drobne informacje Broń dla każdego Ukraińca