Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Polska Grupa Supermarketów rezygnuje z jajek „trójek”
Kategoria: Wzmianki   Środa, 04 październik 2017 08:24 Autor: Andreas

Polska Grupa Supermarketów rezygnuje z jajek „trójek”

Wygląda na to, że chów klatkowy za kilka lat ma szansę przejść do historii – do polskich marketów, które już zapowiedziały wycofanie nieetycznych jajek, dołączyła Polska Grupa Supermarketów – czyli takie marki jak Top Market, Delica oraz Minuta8.

Przypomnijmy, że dołączyły do grona sklepów, które zobowiązały się wycofać jajka z chowu klatkowego do 2020 roku (Lidl., Biedronka, Carrefour, Kaufland, Aldi; – z tym, że Biedronka obiecała wdrożyć zmiany do 2015 r.).

„Decyzja wiąże się z przyjętą przez PGS strategią Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, która dotyczy m.in. dbałości o środowisko naturalne. Z powodów zobowiązań biznesowych oraz chęci utrzymania pozytywnych relacji pomiędzy Grupą a dostawcami, nowe zasady nie zostaną wdrożone bezzwłocznie. Wszyscy dostawcy jaj chowu klatkowego zostali poinformowani o decyzji i poproszeni o dostosowanie swoich metod hodowli do nowoprzyjętego modelu w ciągu najbliższych 20 miesięcy” – poinformowała PGS w portalu branżowym.

Dodała również, że w ofercie już teraz dostępne są jajka z chowu ściółkowego („dwójki”),  wolnego wybiegu („jedynki”) oraz ekologicznego („zerówki”).

To nie koniec dobrych wiadomości. W ostatnich dniach nawet amerykański gigant Walmart wziął sobie do serca raport z targów żywnościowych Natural Products Expo East i postanowił zaapelować do swoich dostawców, aby rozszerzyli ofertę o grupę produktów przeznaczonych stricte dla wegetarian i wegan. Mieszczą się w niej również „etyczne” jajka.


Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 04 październik 2017 09:52
alexjones.pl Inne Drobne informacje Polska Grupa Supermarketów rezygnuje z jajek „trójek”