Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Taka obniżka zwala z nóg. Pyszny polski alkohol potanieje na potęgę w całym kraju!
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 05 październik 2017 03:02 Autor: Andreas

Taka obniżka zwala z nóg. Pyszny polski alkohol potanieje na potęgę w całym kraju!

Taka obniżka po prostu zwala z nóg. Pyszny polski alkohol już wkrótce potanieje w całym kraju. Ministerstwo Finansów zapowiada rezygnację z akcyzy na niego, a także obowiązku banderolowania. Decyzja ma pomóc przedsiębiorcom w dalszym rozwoju.

Powstałą w wyniku rosyjskiego embarga na polskie jabłka nadwyżkę owoców sadownicy i producenci napojów wykorzystali w kreatywny sposób. Znacząco wzrosła produkcja polskiego cydru, który wyróżnia się na rynku pozostałych alkoholi jakością i smakiem. Teraz ma jeszcze potanieć na potęgę.

Rezygnacja z pobierania akcyzy, a także zwolnienie z obowiązku banderolowania ogłoszono w oficjalnym komunikacie. To propozycja Wicepremiera Mateusza Morawieckiego na to, jak wesprzeć przedsiębiorców i jeszcze bardziej spopularyzować polski cydr. Ceny detaliczne tego alkoholu mają w jej wyniku obniżyć się nawet o 10 proc.

Polska nie jest jedynym krajem, który zdecydował się na takie rozwiązanie. Podobne regulacje wprowadziły już np. Chorwacja, Rumunia, Słowenia czy Bułgaria. Choć taki krok w praktyce oznacza spadek wpływów z tytułu akcyzy nawet o 20 milionów rocznie, Ministerstwo wierzy, że strata zwróci się w postaci znacznego rozwoju tego segmentu rynku.

 

 Źródło: http://pikio.pl/


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 październik 2017 11:29
alexjones.pl Inne Drobne informacje Taka obniżka zwala z nóg. Pyszny polski alkohol potanieje na potęgę w całym kraju!