Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Hamburg: Zarzuty dla 35 policjantów po szczycie G20
Kategoria: Wzmianki   Niedziela, 16 lipiec 2017 08:40 Autor: Kaszuszka

Hamburg: Zarzuty dla 35 policjantów po szczycie G20

Z powodu szczytu G20 pod koniec ubiegłego tygodnia w Hamburgu doszło do starć policji z agresywnymi lewakami, podczas których obrażenia odniosło ponad 200 policjantów i nieznana liczba demonstrantów. Policja informowała o zupełnie nowym wymiarze przemocy. Funkcjonariuszy oskarżono m.in. o naruszenie nietykalności agresorów.

Pomimo wdrożonych postępowań przygotowawczych burmistrz Hamburga Olaf Scholz zanegował zarzuty, jakoby podczas ochrony szczytu G20 policja stosowała przemoc. „Nie było żadnej przemocy ze strony policji. Jest to pomówienie, które kategorycznie odrzucam” – powiedział Scholz. „Mówię z całym naciskiem: były to bardzo spokojne, bardzo odważne i bardzo trudne działania policji. Policja zrobiła naprawdę wszystko, co było w jej mocy” – dodał.

Za naszą zachodnią granicą wciąż toczy się dyskusja na temat winy za eskalację przemocy, jaka nastąpiła podczas szczytu G20. Minister ds. rodziny Katharina Barley obarczyła ministra spraw wewnętrznych Thomasa de Maiziere’a współodpowiedzialnością za incydenty. Jej zdaniem demonstranci to „hardkorowi ekstremiści z całej Europy”. Tymczasem Angela Merkel stwierdziła, że dla przemocy nie ma żadnego usprawiedliwienia, a monopol siły leży w rękach państwa i nikt inny nie jest uprawniony do jej stosowania.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Niedziela, 16 lipiec 2017 13:22
alexjones.pl Inne Drobne informacje Hamburg: Zarzuty dla 35 policjantów po szczycie G20