Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Naukowcy wypuszczą w Kalifornii 20 milionów zmodyfikowanych genetycznie komarów, które mają zwalczyć wirus Zika
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 07 sierpień 2017 16:59 Autor: Kaszuszka

Naukowcy wypuszczą w Kalifornii 20 milionów zmodyfikowanych genetycznie komarów, które mają zwalczyć wirus Zika

Firma „Verily” zamierza stopniowo wypuszczać 20 milionów zainfekowanych bakterią komarów w mieście Fresno, w stanie Kalifornia. Wszystkie uwolnione komary będą zarażone bakterią, która uniemożliwia samicom rozmnażanie się.

Wzrost populacji komarów nie przełoży się na większą liczbę ukąszeń, ponieważ tylko samice gryzą. Dodatkowe 20 milionów nie będzie jednak tego robić, ponieważ niepłodne komary nie będą potrzebować krwi do składania jaj.

Jeśli pomysł okaże się być skuteczny, naukowcy planują wdrożyć go na większą skalę, aby zwalczać coraz większą liczbę populacji komarów, odpowiadających między innymi za wirus Zachodniego Nilu oraz wirus Zika. 

Przedsięwzięcie ma zająć 20 tygodni i odbywać się na terenie o powierzchni 3 hektarów. Strategia nie wyeliminuje całkowicie problemu i nadal wymaga zintegrowania z innymi czynnościami, może jednak stanowić ważną część składową.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 07 sierpień 2017 17:17
alexjones.pl Inne Drobne informacje Naukowcy wypuszczą w Kalifornii 20 milionów zmodyfikowanych genetycznie komarów, które mają zwalczyć wirus Zika