Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Odpowiedź Rosji na kanadyjskie sankcje
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 04 listopad 2017 07:23 Autor: Andreas

Odpowiedź Rosji na kanadyjskie sankcje

Rosja symetrycznie odpowiedziała na wprowadzone przez Kanadę sankcje.

Moskwa symetrycznie odpowiedziała na wprowadzone przez Kanadę sankcje, pozbawiając dziesiątki obywateli tego państwa prawa do wjazdu do Rosji, głosi komentarz rzeczniczki MSZ Federacji Rosyjskiej Marii Zacharowej, umieszczony na stronie internetowej resortu. 

"Trzeba było działać symetrycznie. Kierując sie zasadą wzajemności, podjęto decyzję o zamknięciu wjazdu do Federacji Rosyjskiej szeregowi kanadyjskich działaczy" – głosi komentarz MSZ Rosji. 

W rosyjskim resorcie zauważono, że lista Kanadyjczyków, którym zakazano wjazdu do Rosji, liczy dziesiątki osób. 

"Mowa o tych rusofobicznie nastawionych obywatelach Kanady, którzy na pełną skalę zajmowali się niszczeniem stosunków dwustronnych" – podkreślono w ministerstwie. W resorcie liczy się na to, że dzięki odwetowym sankcjom "polityczne kręgi Kanady przejrzą na oczy". 

Ponadto, w MSZ odnotowano, że preferowany jest konstruktywny dialog zamiast "gierek sankcyjnych", jednak resort zmuszony był do odpowiedzi na działania strony kanadyjskiej. W razie wprowadzenia przez Kanadę nowych sankcji, Rosja będzie musiała dać symetryczną odpowiedź, podkreślono w MSZ. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 04 listopad 2017 10:22
alexjones.pl Inne Drobne informacje Odpowiedź Rosji na kanadyjskie sankcje