Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Autor książki o Macierewiczu doceniony
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 09 listopad 2017 08:34 Autor: Andreas

Autor książki o Macierewiczu doceniony

Tomasz Piątek został uhonorowany nagrodą Reporterów bez Granic. Laur jest jednym z najwyższych wyrazów uznania, jakie może otrzymać dziennikarz. Jest to z pewnością trudna chwila dla ministra obrony narodowej i poważny problem wizerunkowy dla całej ekipy „dobrej zmiany”.

Jurorzy podkreślili fakt, że Tomasz Piątek za efekt swojej wielomiesięcznej pracy i śledztwa dziennikarskiego może trafić za kratki. Pisarzowi grozi bowiem kara aż trzech lat pozbawienia wolności w związku z procesem wytoczonym przez Macierewicza. Organizacja zaznacza również, ze dziennikarz stał się obiektem brutalnych ataków słownych oraz obiektem gróźb ze strony prorządowych mediów.

Książka „Macierewicz i jego tajemnice” zawiera fakty na temat koneksji obecnego szefa resortu obrony. Główną treścią jest opis licznych powiązań ministra z gangsterem-finansistą Siemionem Mogilewiczem, który od dziesięcioleci współpracuje z sowieckim/rosyjskim wywiadem wojskowym GRU i Kremlem. Pod koniec czerwca wiceszef MON Michał Dworczyk poinformował, że Antoni Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie książki Piątka. „W książce Tomasza Piątka nie ma nic oprócz pomówień, kłamstw i oszczerstw. Nie ma co tego komentować” – powiedział dziennikarzom w Sejmie Michał Dworczyk.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 09 listopad 2017 11:29
alexjones.pl Inne Drobne informacje Autor książki o Macierewiczu doceniony