Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Zrobotyzowany Einstein wydał poważne oświadczenie na Szczycie Sieci
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 09 listopad 2017 17:03 Autor: Andreas

Zrobotyzowany Einstein wydał poważne oświadczenie na Szczycie Sieci

Robot, stworzony na podobieństwo słynnego naukowca Alberta Einsteina, powiedział wszystkim o możliwych relacjach między ludźmi a sztuczną inteligencją. Robotyczny model został stworzony przez Hanson Robotics. Na Szczycie Sieci jeden z dziennikarzy zadał pytanie o uchwycenie świata sztucznej inteligencji, który u wielu wzbudza niepokój. Einstein powiedział, że jeśli tak się stanie, to tylko z winy ludzi.

Inteligentne roboty są dziełem człowieka, dlatego przyjmują cechy stworzone przez twórców. Jeśli ludzie nie znają humanizmu, nie będą respektować zasad i tolerancji, to smutny koniec jest całkiem możliwy. Aby stworzyć pozytywny system intelektualny, trzeba być bardzo inteligentnym i tłumić każde zło w sobie. Teraz widzimy coś wręcz przeciwnego: terroryzm, egoizm, chamstwo, znieczulica, obojętność na drugiego człowieka, itp.

Podobne słowa zostały wypowiedziane przez Sofię - innego robota. Urządzenie powiedziało, że maszyny planują ukraść ludziom pracę, ale to wszystko ma dziać się dla ich własnego dobra. Ludność będzie miała więcej czasu na robienie tego, co im się podoba.

 
Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 09 listopad 2017 18:15
alexjones.pl Inne Drobne informacje Zrobotyzowany Einstein wydał poważne oświadczenie na Szczycie Sieci