Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Po co Pentagonowi biomateriał Rosjan?
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 11 listopad 2017 05:51 Autor: Andreas

Po co Pentagonowi biomateriał Rosjan?

Moskwa wzywa Pentagon do przedstawienia dowodów na to, że zbieranie biomateriału Rosjan nie narusza prawa międzynarodowego – oświadczyła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

„Uważamy, że Departament Obrony USA powinien przedstawić przekonywujące dowody na to, że prowadzone przez amerykańskie siły zbrojne badania w ramach tego kontraktu nie naruszają norm prawa międzynarodowego. Taka transparentność jest konieczna z racji mocno nadwerężonej reputacji Pentagonu w sferze biologicznej” — powiedziała Zacharowa na briefingu.

Wcześniej na posiedzeniu Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że w Rosji nie wiadomo po co zbierany jest biomateriał przedstawicieli rozmaitych grup etnicznych. Rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow uściślił, że informacją o zbieraniu materiału biologicznego przez niejakich wysłanników i organizacje pozarządowe dysponują rosyjskie służby specjalne.

Później przedstawiciel Air Education and Training Command (AETC) Bo Downey oświadczył, że Pentagon zbiera biomateriał do badań nad układem mięśniowo-szkieletowym i że wybór Rosjan nie został dokonany umyślnie.

Wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow określił wyjaśnienia Pentagonu jako wymyślone i wątpliwe. Rosyjski dyplomata podkreślił, że każde pobranie biomateriału wymaga zgody państwa, na którego terytorium prowadzona jest taka działalność.

Źródło: pl.SputnikNews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 11 listopad 2017 08:05
alexjones.pl Inne Drobne informacje Po co Pentagonowi biomateriał Rosjan?