Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Kokainowa Kolumbia
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 13 listopad 2017 11:58 Napisał

Kokainowa Kolumbia

Legendy mają to do siebie, że często znajdują naśladowców.

O Kolumbii będącej niegdyś mekką handlu narkotykami przypomniały sobie media po tym jak siły bezpieczeństwa przechwyciły rekordową ilość kokainy w ilości 12 ton, o szacowanej wartości 360mln dolarów. Według policji należała do szefa kartelu Clan del Golfo, znanego również jako Otoniel.

Dario Antonio Usuga David alias Otoniel jest obecnie jednym z liderów Los Urabenos lub Autodefensas Gaitanistas doskonale uzbrojoną i ekstremalnie niebezpieczną organizacją przestępczą, skupiającą byłych członków grup terrorystycznych nie poddanych demobilizacji w ramach przeprowadzonego przez kolumbijski rząd procesu pokojowego . Organizacja używa przemocy, zastraszania i morderstw do kontroli tras przerzutu narkotyków. Posiada laboratoria do przetwarzania kokainy, punkty startowe łodzi motorowych oraz tajne lądowiska. Szacuje się, że do ochrony tego kokainowego imperium służy około 1200 przeszkolonych i uzbrojonych najemników. Organizacja działa w 13 z 32 departamentów, większość z których znajduje się północno-zachodniej części kraju. Podczas wojny z rywalizującymi ze sobą organizacjami przestępczymi o handel narkotykami, liczba zabójstw wzrosła w ciągu dwóch lat o 443%.

Od czasu ery Pabla Escobara nie brakuje w Kolumbii miłośników i naśladowców krwawego barona narkotykowego. Podobne mechanizmy funkcjonowały 30 lat temu, w czasie gdy Kartel Z Medelin prawie rzucił Kolumbie na kolana, czy tym razem Clan del Golfo i Otoniel zrealizują ten cel? Wikimedia commons photo made by Federal

Łukasz Kuk

planetaprzemian.blogspot.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 13 listopad 2017 14:46