Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Tillerson: NATO uważa przywrócenie stosunków z Rosją za niemożliwe
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 07 grudzień 2017 08:03 Autor: Andreas

Tillerson: NATO uważa przywrócenie stosunków z Rosją za niemożliwe

Państwa NATO uważają, że obecnie nie jest możliwa normalizacja dialogu z Rosją, powiedział sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

„Długo omawialiśmy podczas tego spotkania, w szczególności wczoraj podczas kolacji, to, jak powinny wyglądać interakcje z Rosją. Istnieje konsensus wśród wszystkich członków NATO, że obecnie nie zachodzi normalizacja dialogu z Rosją” — powiedział Tillerson dziennikarzom w Brukseli.

Według niego okresowo odbywają się spotkania Rady Rosja-NATO, jednak Sojusz nie zamierza powracać do regularnych spotkań.

Tillerson zaznaczył, że USA popierają „skuteczny dialog”, ale nie „kontakty dla kontaktów”.

Wśród warunków do wznowienia dialogu z Moskwą szef Departamentu Stanu wymienił rozwiązanie sytuacji na Ukrainie i zaprzestanie przez Rosję „wojny hybrydowej”. Dodał, że takie działania „są niedopuszczalne i nie do zaakceptowania”.

Jednocześnie sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg powiedział dziennikarzom, że NATO chciałoby rozszerzyć praktykę wzajemnych briefingów o ćwiczeniach wojskowych i omówić z Rosją zagrożenia hybrydowe. Według niego kierownictwo wojskowe Sojuszu jest zainteresowane bezpośrednimi kontaktami z szefem rosyjskiego Sztabu Generalnego.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 06 grudzień 2017 22:14
alexjones.pl Inne Drobne informacje Tillerson: NATO uważa przywrócenie stosunków z Rosją za niemożliwe