Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Którego polityka Rosjanie darzą największym zaufaniem
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 09 grudzień 2017 08:37 Autor: Andreas

Którego polityka Rosjanie darzą największym zaufaniem

Prezydent Rosji prowadzi w rankingu zaufania do polityków. Pod koniec listopada zaufanie do obecnego prezydenta wyrażało 53% Rosjan. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez rosyjską pracownię socjologiczną WCIOM.

Drugie i trzecie miejscu w rankingu przypadło Siergiejowi Szojgu i Dmitrijowi Miedwiediewowi. Zaufaniem darzy ich 17,9% i 16,1% odpowiednio. Natomiast w rankingu nieufności na pierwszym miejscu znalazł się Władimir Żyrinowski: w listopadzie poziom nieufności wobec niego wzrósł z 28,1% do 31,9%. Ksenię Sobczak darzy nieufnością 8,4%.

Badanie opinii publicznej ustaliło, że poziom poparcia dla działań prezydenta utrzymuje się w tym roku na poziomie ponad 80%, według danych za okres 27 listopada — 3 grudnia wynosi on 82,4%. Pracę premiera Dmitrija Miedwiediewa i gabinetu ministrów popiera 54% i 58,8% odpowiednio.

W listopadzie ranking poparcia dla Dumy Państwowej i Rady Federacji wzmocnił się w stosunku do października o ponad 5%. W ostatnich tygodniach elektoralny ranking partii „Jedna Rosja" utrzymywał się na poziomie 52,1-52,3%. Wskaźnik poparcia dla LDPR w okresie od 27 listopada-3 grudnia wynosił średnio 10,1%, dla Komunistycznej Partii — 9,4%, a dla „Sprawiedliwej Rosji" — 4,6%.

„Wskaźniki są w miarę stabilne. Znaczną dynamikę odnotowano tylko wobec rosyjskiego parlamentu. Poziom poparcia dla działalności Dumy Państwowej wzrósł o 3%, dla pracy Rady Federacji o 0,8%. W danym przypadku mowa tylko o odzyskaniu utraconych wcześniej pozycji. Wpływ miała z pewnością aktywność deputowanych do Dumy Państwowej, ich gromkie oświadczenia w różnych sprawach. Wyraźnie widać też stabilność poparcia lub braku poparcia dla wszystkich kandydatów na urząd prezydenta. To świadczy o tym, że wobec nich ukształtował się stabilny stosunek" — powiedział Michaił Mamonow z WCIOM.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Sobota, 09 grudzień 2017 09:48
alexjones.pl Inne Drobne informacje Którego polityka Rosjanie darzą największym zaufaniem