Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Amerykańska broń w rękach terrorystów z Państwa Islamskiego
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 15 grudzień 2017 09:05 Autor: Andreas

Amerykańska broń w rękach terrorystów z Państwa Islamskiego

Dostarczona przez „umiarkowanych terrorystów" amerykańska broń znalazła się w rękach PI.

Nowoczesna broń dostarczana przez Pentagon syryjskim powstańcom znalazła się w rękach terrorystów z Państwa Islamskiego — podano w raporcie brytyjskiej organizacji Conflict Armament Research na temat broni przeciwpancernej.

Autorzy dokumentu uważają, że próby uzbrajania syryjskich powstańców przez USA i inne państwa „w znacznym stopniu zwiększyły ilość i jakość broni znajdującej się w rękach sił (terrorystów — Wzglad)" — podaje USA Today. Eksperci z Conflict Armament Research przeanalizowali około 40 tys. jednostek broni znalezionej w wyzwolonych z rąk PI rejonach Syrii. Zresztą autorzy raportu nie byli w stanie ustalić, w jaki sposób terroryści zdobyli broń rebeliantów. Powstańcy mogli ją sprzedawać, oddać bezpłatnie lub terroryści przejęli broń sami. 

W lipcu poinformowano, że prezydent USA Donald Trump podjął decyzję w sprawie zawieszenia programu CIA na rzecz uzbrojenia syryjskiej opozycji. 

We wrześniu niemieckie media pisały, że USA mogły wykorzystywać bazę Rammstein do dostaw broni przeciwnikom Baszara Asada. Jednocześnie Waszyngton nie zwracał się o odpowiednie pozwolenie do niemieckich władz. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 15 grudzień 2017 10:53
alexjones.pl Inne Drobne informacje Amerykańska broń w rękach terrorystów z Państwa Islamskiego