Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Wydobywanie gazu ziemnego zanieczyszcza wodę pitną!
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 21 grudzień 2017 07:46 Autor: admin

Wydobywanie gazu ziemnego zanieczyszcza wodę pitną!

Wiele przeprowadzonych w Teksasie badań wykazało występowanie szkodliwych bakterii w wodach gruntowych w pobliżu miejsc wydobycia gazu ziemnego. Naukowcy z University of Texas w Arlington wykazali, że niektóre bakterie mogą żyć w wodzie, która została zanieczyszczona chemikaliami biorącymi udział w wydobyciu gazu ziemnego.

Kevin Schug, dyrektor w Laboratorium Współpracy Laboratoryjnej ds. Analiz Środowiskowych i Naprawczych ostrzegł przed możliwym zagrożeniem. „Nasze najnowsze opublikowane badania ujawniły, że szkodliwe bakterie mogą być dość powszechne w wodach gruntowych w Teksasie, szczególnie w wodach, które zawierają chemiczne zanieczyszczenia [związane z odwiertami]”.

Dzięki badaniom wykazano ścisły związek pomiędzy jakością wód podziemnych, a zbiorowiskami bakterii w pobliżu miejsc wydobycia ropy i gazu. Okazuje się, że występujące w tym środowisku bakterie stają się niezwykle odporne, dlatego mogą być oporne na antybiotyki i różnego rodzaju metody dezynfekcji, jak chlorowanie. Mimo, że firmy wydobywające gaz ziemny stosują specjalne betonowe uszczelnienia i prezentują się jako dbające o środowisko, bakterie przenikają do wody pitnej i trują mieszkańców.

Zamieszkujący w pobliżu odwiertów ludzie skarżyli się na wysypkę skórną, problemy z oddychaniem oraz problemy jelitowo-żołądkowe. To było podstawą do rozpoczęcia badań, które tylko potwierdziły podejrzenia o skażeniu.

Kevin Schug twierdzi, że usunięcie zanieczyszczeń z wody będzie niezwykle trudne, jednak z uwagi na fakt, że bakterie są chorobotwórcze, takie zabiegi są konieczne.

Na całym świecie wydobywa się miliardy litrów gazu i ropy, liczne odwierty podobnie jak w Teksasie mogą przyczyniać się do zatrucia wody bakteriami, co może być niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale i całego ekosystemu.

Autorstwo: kf
Na podstawie: NaturalNews.com

Za: Swiato-Podglad.plŹródło: Wiadomości z kraju – Wolne Media


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 21 grudzień 2017 10:18
alexjones.pl Inne Drobne informacje Wydobywanie gazu ziemnego zanieczyszcza wodę pitną!