Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Do Donbasu należy wprowadzić uzbrojone siły pokojowe”
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 05 styczeń 2018 07:43 Autor: Andreas

„Do Donbasu należy wprowadzić uzbrojone siły pokojowe”

Świat

13:43 04.01.2018Krótki link

Minister spraw zagranicznych Niemiec wezwał do wprowadzenia uzbrojonych sił pokojowych do Donbasu.

Siły pokojowe ONZ muszą być uzbrojone i rozmieszczone na całym terytorium Donbasu. Niemcy i Francja będą pracować w celu wprowadzenia „prawdziwej misji pokojowej” — powiedział w środę na briefingu w Kijowie minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel.

Według niego w Donbasie należy wprowadzić siły pokojowe ONZ, ale „koniecznym warunkiem musi być przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy”.

To powinna być uzbrojona i silna misja pokojowa ONZ, która przebywa na całym okupowanym terytorium, a nie tylko w celu ochrony przedstawicieli OBWE i tylko na linii styku, w przeciwnym razie będzie to nowa granica — powiedział minister, którego transmitowały ukraińskie stacje telewizyjne.

Zapewnił, że Niemcy wraz z Francją i innymi partnerami w Radzie Bezpieczeństwa ONZ będą pracować nad „wprowadzeniem prawdziwej misji pokojowej”.

Kijów uważa, że siły pokojowe ONZ powinny mieć szerszy mandat i przebywać na całym terytorium Donbasu aż do granicy z Rosją. Ponadto Kijów odrzuca możliwość bezpośrednich negocjacji z powstańcami.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 04 styczeń 2018 19:44
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Do Donbasu należy wprowadzić uzbrojone siły pokojowe”