Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Pjongjang i Seul przywróciły wojskową „gorącą linię
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 09 styczeń 2018 11:51 Autor: Andreas

Pjongjang i Seul przywróciły wojskową „gorącą linię

Korea Północna zgodziła się na przywrócenie wojskowej „gorącej linii" z Koreą Południową w celu zapobiegania incydentom na Morzu Żółtym - podaje agencja Yonhap.

Według informacji agencji północnokoreańska delegacja powiadomiła o tym Koreę Południową w czasie rozmów międzyrządowych.

Południowokoreańscy wojskowi sprawdzili już łączność z Koreą Północną na zachodnim wybrzeżu. „Gorąca linia" między dwoma państwami przestała funkcjonować w kontekście ostrej konfrontacji na Półwyspie Koreańskim.

Obecnie władze Południa i Północy mogą nawiązać łączność w zachodnim sektorze. W związku z tym nasza strona postanowiła normalizować tę linię, począwszy od środy, godz. 08:00 (00:00 czasu polskiego) — informuje źródło w południowokoreańskiej delegacji. Jego słowa cytuje agencja Yonhap.

Według słów źródła pozostało rozwiązać kilka „kwestii natury technicznej".

Dzisiaj Korea Północna i Korea Południowa rozpoczęły rozmowy na szczeblu ministerialnym w celu znalezienia dróg naprawy relacji i porozumienia się w kwestii udziału północnokoreańskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Według informacji agencji Yonhap Korea Południowa zaproponowała KRLD jak najszybsze nawiązanie dialogu w kwestii pokojowego uregulowania konfliktu, w tym również denuklearyzacji półwyspu.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 09 styczeń 2018 12:50
alexjones.pl Inne Drobne informacje Pjongjang i Seul przywróciły wojskową „gorącą linię