Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Morawiecki zje kolację z Junckerem w Brukseli
Kategoria: Wzmianki   Środa, 10 styczeń 2018 07:00 Autor: Andreas

Morawiecki zje kolację z Junckerem w Brukseli

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker spotka się z premierem Polski Mateuszem Morawieckim na roboczej kolacji we wtorek wieczorem w Brukseli.

To pierwsze w tym roku spotkanie przedstawiciele władzy wykonawczej UE z przedstawicielem polskiego rządu, a znaczenie Polski dla UE jest powszechnie znane — powiedział rzeczniczka KE Margaritis Schinas.

— Kwestia państwa prawa zostanie omówiona na spotkaniu. Ale to nie jedyna kwestia, która się tam pojawi. Przewodniczący Juncker spodziewa się, że rozmowa z premierem Polski będzie konstruktywna w wielu sprawach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania — powiedział rzecznik. Schinas dodał, że w spotkaniu weźmie udział też pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.    

Pytany o to, czy Komisja Europejska nie będzie próbować podczas spotkania „wyciszyć namiętności" wokół Warszawy, rzecznik KE zacytował Junckera, który na wczorajszej konferencji prasowej w Brukseli powiedział: „Nie walczymy z Polską".

— Chcemy utrzymać kontakty z polskimi władzami, nawiązać dialog z nowym premierem, aby znaleźć konstruktywne rozwiązanie. Przewidzieliśmy termin trzech miesięcy, aby ten konstruktywny dialog mógł się odbyć. Oczekujemy od niego, że będzie też produktywny i że będzie się odbywał bez wywierania nacisków — podkreślił Schinas. Jak dodał, Morawiecki przyjął zaproszenie Junckera, co jest dobrym znakiem.    Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 10 styczeń 2018 07:18
alexjones.pl Inne Drobne informacje Morawiecki zje kolację z Junckerem w Brukseli