Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Juncker i Morawiecki: „Spotkamy się ponownie
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 11 styczeń 2018 08:03 Autor: Andreas

Juncker i Morawiecki: „Spotkamy się ponownie

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker i premier Mateusz Morawiecki wydali wspólne oświadczenie po kolacji roboczej, która odbyła się we wtorek wieczorem w Brukseli.

Szef Komisji Europejskiej (KE) Jean-Claude Juncker i premier Polski Mateusz Morawieckiuzgodnili, że do końca lutego osiągną postęp w sprawie praworządności w kraju — czytamy we wspólnym oświadczeniu opublikowanym na stronie Komisji Europejskiej.

„Dzisiaj wieczorem premier Polski i przewodniczący Komisji Europejskiej odbyli konstruktywną dyskusję, podczas której poruszyli szereg tematów. Był to ciąg dalszy rozmowy rozpoczętej na pierwszym spotkaniu przewodniczącego i premiera, które miało miejsce przy okazji posiedzenia Rady Europejskiej w grudniu 2017 r." — głosi oświadczenie.

KE podkreśliła, że spotkanie odbyło się w konstruktywnej i przyjaznej atmosferze. „Przewodniczący Juncker i premier Morawiecki omówili szereg kwestii będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, takich jak przyszłość Unii Europejskiej, pozycja Polski w Unii Europejskiej, a także unijna polityka dotycząca rynku wewnętrznego, jednolitego rynku treści cyfrowych, energii i migracji" — czytamy w oświadczeniu.

Politycy ustalili, że spotkają się ponownie, by kontynuować dyskusję mającą przynieść postępy do końca lutego.

Morawiecki po spotkaniu z Junckerem stwierdził, że podczas rozmowy „potwierdzili sobie wolę współpracy w bardzo wielu obszarach".Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 11 styczeń 2018 09:37
alexjones.pl Inne Drobne informacje Juncker i Morawiecki: „Spotkamy się ponownie