Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Na Saharze spadł śnieg
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 11 styczeń 2018 08:56 Autor: Andreas

Na Saharze spadł śnieg

Niewiarygodne zjawisko pogodowe miało miejsce na Saharze. Słynącą z zabójczych upałów pustynię… pokrył śnieg tworząc miejscami krajobraz charakterystyczny bardziej dla Arktyki niż Afryki.
Śnieg na Saharze to rzadki widok. W niedzielę 7 stycznia pojawił się tam po raz czwarty w ciągu ostatnich 37 lat. Ostatni tak potężny atak zimy miał tam miejsce w 1979 roku. W okolicach saharyjskiej miejscowości Ain Sefra w północno-zachodniej Algierii spadło prawie 40 centymetrów śniegu.

Pomimo wysokości, niezwykle rzadko można zobaczyć śnieg w mieście Ain Sefra, w styczniu temperatura zazwyczaj waha się tam między 6 a 12 stopni Celsjusza.

Pustynia Sahara obejmuje większość północnej Afryki. W ostatnich latach przechodzi duże zmiany klimatyczne. Sahara jest pustynią o powierzchni dziewięciu milionów kilometrów kwadratowych. Pokrywa większość Afryki Północnej. Oprócz tego, że jest jednym z najsuchszych miejsc na naszej planecie, jest również jednym z najgorętszych miejsc na globie.
Normalna styczniowa temperatura w okolicy Ain Sefra to 6-12 stopni Celsjusza, podczas gdy w lipcu termometry pokazują do 38 st. C.

Źródło: Koniec-Swiata.org

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 11 styczeń 2018 10:34