Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Microsoft kontra Rosja
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 23 styczeń 2018 08:33 Autor: Andreas

Microsoft kontra Rosja

Dwóch oficjalnych dystrybutorów korporacji Microsoft w Rosji - Merlion i RRC - wprowadziło nowe ograniczenia w sprzedaży oprogramowania korporacji ponad 200 rosyjskim firmom.

Poinformowała o tym agencja Reuters, powołując się na informację dystrybutorów. Taka decyzja została podjęta po kolejnej rundzie sankcji Waszyngtonu przeciwko Moskwie. 

Firmy dostarczające towary i usługi rosyjskim klientom obawiają się ograniczeń wprowadzonych 28 listopada 2017 roku. Jak podaje Reuters, w zawiadomieniu Merlion z 29 listopada 2017 roku czytamy, że zamówienia na oprogramowanie Microsoft dla sektora finansowego zostaną zrealizowane w przypadku potwierdzenia całkowitej przedpłaty. Od sektora obronnego dystrybutor zażądał gwarancji zapłaty w ciągu 30 dni od daty przekazania licencji, a od sektora energetycznego — w ciągu 60 dni. RRC w swoim komunikacie dla spółek partnerskich nie podaje, jakie dokładnie ograniczenia wprowadzono. Zawiadomienie wysłano pocztą elektroniczną w ubiegłym miesiącu — podaje agencja. Na zapytania agencji Reuters firmy Merlion i RRC nie zareagowały. 

Na prośbę agencji o skomentowanie sytuacji przedstawiciele korporacji Microsoft oznajmili: „Agencja Microsoft jest przywiązana do przestrzegania wymogów prawnych i ma ścisły porządek przestrzegania reguł na całym świecie mający na celu zapewnienie ich przestrzegania przez naszych partnerów".Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 23 styczeń 2018 03:18