Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Strategia USA w Syrii ma na celu rozdarcie tego kraju
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 26 styczeń 2018 08:55 Autor: Andreas

„Strategia USA w Syrii ma na celu rozdarcie tego kraju

Strategia USA w Syrii ma na celu rozdarcie tego kraju. Oznajmiła to dzisiaj na briefingu rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

Wcześniej podczas wystąpienia w Uniwersytecie Stanforda sekretarz stanu USA Rex Tillerson złożył szereg oświadczeń w sprawie Syrii. Podkreślił, że USA, UE i regionalni partnerzy nie będą udzielać pomocy w odbudowie rejonów kontrolowanych przez syryjskiego prezydenta Baszara Asada oraz wezwał inne kraje do presji gospodarczej na niego.

Tillerson dodał, że USA skupią się na stabilizacji i uregulowaniu politycznym w Syrii, jednocześnie jednym z celów Waszyngtonu będzie zmniejszenie wpływów Iranu w Syryjskiej Republice Arabskiej.

„Nowa amerykańska strategia wobec tego państwa wygląda nie inaczej jak tylko rozdarcie tego kraju" — oznajmiła Zacharowa. 

„Ze słów pana Tillersona zrozumieliśmy, że od tej pory amerykańscy partnerzy zamierzają stawiać na podejście polityczne. Jednocześnie w charakterze celu swoich działań Amerykanie nadal proklamują odsunięcie od władzy prawomocnego prezydenta Syrii. Oświadczono, że Waszyngton zamierza sprawić, by amerykańska obecność wojskowa na terytorium tego, podkreślam, suwerennego państwa była bezterminowa. Czemuś Amerykanie nie zapytali o opinię w tej sprawie rządu tego państwa będącego pełnowartościowym członkiem ONZ. Jesteśmy przekonani, że takie podejście jest sprzeczne z prawem międzynarodowym i nie sprzyja uregulowaniu politycznemu wewnętrznych problemów Syrii na podstawie rezolucji 2254 Rady Bezpieczeństwa ONZ" — powiedziała Zacharowa.

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 26 styczeń 2018 10:27
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Strategia USA w Syrii ma na celu rozdarcie tego kraju