Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Nowa odsłona #MeeToo. Ameryka wstrząśnięta skandalem seksualnym wśród sportowców
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 27 styczeń 2018 08:33 Autor: Andreas

Nowa odsłona #MeeToo. Ameryka wstrząśnięta skandalem seksualnym wśród sportowców

Materiały pedofilskie i kilkaset ofiar molestowania seksualnego – Amerykanie właśnie są świadkami potężnego skandalu seksualnego, jaki przez lata rozgrywał się w środowisku gimnastycznym.

Po ujawnieniu mrocznych sekretów do dymisji podało się trzech członków zarządu władz gimnastyki w USA. Chodzi o aferę seksualną z udziałem byłego lekarza federacji Larry’ego Nassara. Miał on dopuścić się molestowania seksualnego dziewczynek i dorosłych. W sumie przeciwko lekarzowi zeznania złożyło 160 ofiar. Mężczyzna przyznał się do winy.

Nassar ma już na swoim koncie wyrok za pornografię dziecięcą. Mężczyzna został skazany na 60 lat więzienia. Za przestępstwa seksualne grozi mu zasądzenie kolejnych – nawet 125 lat więzienia.

O skandalicznej działalności lekarza kadry gimnastycznej USA amerykańskie media po raz pierwszy poinformowały około rok temu. Dziennikarze „Indianapolis Star” twierdzili wówczas, że w ciągu 20 lat ofiarą agresji seksualnej ze strony lekarzy i trenerów padło nawet 368 zawodniczek. Część z nich to dzieci.

Źródło: tvp.info

MAŹródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 27 styczeń 2018 09:49
alexjones.pl Inne Drobne informacje Nowa odsłona #MeeToo. Ameryka wstrząśnięta skandalem seksualnym wśród sportowców