Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja odpowiada na oskarżenia Wielkiej Brytanii
Kategoria: Wzmianki   Niedziela, 28 styczeń 2018 08:54 Autor: Andreas

Rosja odpowiada na oskarżenia Wielkiej Brytanii

Ministerstwo Obrony skomentowało oświadczenie brytyjskiego ministra obrony Gavina Williamsona o „agresywnych planach Moskwy”.

„W swojej żarliwej walce o środki dla resortu obrony Williamson utracił jak widać pojmowanie granic zdrowego rozsądku. Fobie ministra dotyczące fotografowania przez Rosję elektrowni albo studiowana tras brytyjskich gazociągów są doprawdy godne uwiecznienia w komiksach dla dzieci albo serialu „Latający cyrk Monty Pythona” — ironizuje rzecznik Ministerstwa Obrony Igor Konaszenkow.

Jego zdaniem informacja o lokalizacji brytyjskich elektrowni albo gazociągów jest tak „sekretna” jak na przykład fotografie Opactwa Westminsterskiego albo Big Bena.

Konaszenkow dodał, że jeśli Williamson usiłuje zwrócić na siebie uwagę, to nie jest bynajmniej pierwszym ministrem obrony, który chce „zarobić polityczne wisty na straszeniu Brytyjczyków rosyjskim zagrożeniem”.

Jednak, ciągnie rosyjski generał, jeśli „takie głupoty” melduje mu Sztab Generalny, to „pomyśleć należy nie o zwiększeniu budżetu obronnego, lecz o ponownej atestacji brytyjskich członków Sztabu Generalnego ze szczególnym uwzględnieniem komisji lekarskiej.

https://pl.sputniknews.com

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 styczeń 2018 10:21
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja odpowiada na oskarżenia Wielkiej Brytanii