Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Kijów chce się zbroić na kredyt”
Kategoria: Wzmianki   Środa, 31 styczeń 2018 08:40 Autor: Andreas

„Kijów chce się zbroić na kredyt”

Były minister obrony Ukrainy Anatolij Hrycenko zaproponował odnowienie przestarzałego sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy bronią wynajętą od USA.

Według niego ukraińskie siły bezpieczeństwa korzystają ze sprzętu opracowanego jeszcze w połowie XX wieku. Potrzeba modernizacji arsenału jest oczywista, a Ukraina nie ma innego wyjścia, jak tylko szukać pomocy u zachodnich partnerów, dodał Hrycenko.

„Powstaje pytanie — który kraj zdecyduje się na szerszą współpracę z nami, abyśmy mieli możliwość (otrzymania sprzętu wojskowego — red.) na zasadzie leasingu, faktycznie dzierżawy na pierwszym etapie, w trybie bezpłatnego przekazywania do testowania i wypróbowania, w trybie sprzedaży, wspólnej produkcji. I tutaj kandydatem numer jeden jest akurat Ameryka” — powiedział były szef departamentu wojskowego na antenie stacji telewizyjnej NewsOne.

Na razie Waszyngton zamierza dostarczyć Kijowowi 35 wyrzutni Javelin — władze ukraińskie spodziewają się otrzymać tę broń w 2018 roku. Moskwa wielokrotnie ostrzegała Biały Dom przed takimi planami, ponieważ ich realizacja zaostrzy konflikt w Donbasie. Większość europejskich polityków również opowiedziała się przeciwko dostawom.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 31 styczeń 2018 12:24
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Kijów chce się zbroić na kredyt”