Font Size

Czcionka
Error
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
  • JLIB_APPLICATION_ERROR_COMPONENT_NOT_LOADING
  • Error loading component: com_users, 1
alexjones.pl Inne Drobne informacje Putin: Rosja zawsze będzie dumna z wyczynów swoich przodków
Published in Wzmianki   Saturday, 03 February 2018 07:04 Written by Andreas

Putin: Rosja zawsze będzie dumna z wyczynów swoich przodków

Rosja zawsze będzie dumna z wyczynów swoich przodków, wyczynów weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej i nie pozwoli lekceważyć wielkich zwycięstw.

Oświadczył to prezydent Rosji Władimir Putin na uroczystościach z okazji 75. rocznicy zwycięstwa w Bitwie pod Stalingradem. 

„Dziękuję wam za Stalingrad i Wielkie Zwycięstwo. Za naszą Ojczyznę, którą uratowaliście, za oddanie, za wszystko, co zrobiliście i robicie dla ojczystego kraju. Zawsze będziemy dumni z waszych wyczynów, nie pozwolimy na lekceważenie wielkich zwycięstw, będziemy trzymać postawiony przez was poziom tworzenia, jedności i wierności Rosji. Dziękuję wam bardzo. Gratuluję święta" — powiedział Putin, zwracając się do weteranów.

Pod względem skali, czasu trwania i liczby uczestników bitwa stalingradzka (17 lipca 1942 roku — 2 lutego 1943 roku) jest jedną z największych podczas II wojny światowej. Ta bitwa radykalnie zmieniła bieg wojny i stała się zwiastunem zwycięstwa radzieckich wojsk nad okupantami nazistowskimi 9 maja 1945 roku. Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Rate this item
(1 Vote)Last modified on Saturday, 03 February 2018 07:51
alexjones.pl Inne Drobne informacje Putin: Rosja zawsze będzie dumna z wyczynów swoich przodków