Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Norweski rząd „zbyt biały”
Kategoria: Wzmianki   Niedziela, 04 luty 2018 08:20 Autor: Andreas

Norweski rząd „zbyt biały”

Norwescy obrońcy praw człowieka skrytykowali ostatnio premier  Ernę Solberg za to, że jej gabinet skupia zbyt wiele osób o białym kolorze skóry.

Wśród 68 ministrów i sekretarzy stanu tylko dwoje wywodzi się z tzw. mniejszości etnicznych. Lewicowi aktywiści twierdzą natomiast, że 1 na 6 mieszkańców Norwegii jest imigrantem, zatem proporcje są w tym przypadku dalece niewłaściwe.

W krytykowaniu składu rządu przoduje m. in. organizacja o nazwie Norweskie Centrum Przeciw Rasizmowi. Jej lider, Rune Berglund Steen, uznał nawet, że rzecz świadczy o „problemie demokracji” w Norwegii.

Od redakcji: nie pomogło, że norweski rząd jest jednym z najbardziej poprawnych politycznie, jego większość stanowią kobiety, a na pierwszym oficjalnym zdjęciu po zaprzysiężeniu zamiast flagi państwowej pojawiła się tęczowa chorągiewka. Tropiciele rasizmu i prawicowych odchyleń zachowują rewolucyjną czujność.

(MM)

Za: Myśl Konserwatywna

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tym wszystkim centrom szukającym nadreprezentacji polecamy przyjrzeć się sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Może tam znajdą coś ciekawszego…

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  • Norweski rząd „zbyt biały”

Tags:norway, pc, racism-race issues

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=99593 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.

Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.

Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.

UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 04 luty 2018 10:10
alexjones.pl Inne Drobne informacje Norweski rząd „zbyt biały”