Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Ukraiński radykał proponuje wozić rosyjskich artystów w klatkach
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 06 luty 2018 07:11 Autor: Andreas

Ukraiński radykał proponuje wozić rosyjskich artystów w klatkach

Na antenie stacji „112 Ukraina" lider nacjonalistycznej organizacji „Bractwo" Dmitrij Korczyński nazwał rosyjskich artystów „zwierzętami".

Radykał oświadczył, że w odróżnieniu od wielu ukraińskich polityków nie uważa, by przyjazd rosyjskich wykonawców na Ukrainę zagrażał bezpieczeństwu państwa. Korczyński przekonuje przy tym, że w czasie ich wizyty na Ukrainę artystów należy izolować i „trzymać w ogrodach zoologicznych".

„Niech przyjeżdżają, ale wozić ich należy w żelaznych klatkach, wówczas nikt nie będzie miał problemów, i wszystko będzie w porządku" — oświadczył Korczyński.

Korczyński znany jest swoich skandalicznych wypowiedzi. Wcześniej mówił na przykład, że marzy o wyjeździe do Rosji wszystkich ukraińskich opozycjonistów. Radykał nawoływał także do wprowadzenia odpowiedzialności karnej dla Ukraińców wypoczywających na Krymie. W październiku ubiegłego roku Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła ustawę, która zakazuje występów gościnnych rosyjskim artystom stwarzającym zdaniem Kijowa „zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa". Czarna lista ukraińskiego ministerstwa kultury liczy 120 osób.

Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 06 luty 2018 08:14
alexjones.pl Inne Drobne informacje Ukraiński radykał proponuje wozić rosyjskich artystów w klatkach