Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Izrael chce wprowadzenia poprawek do ustawy o IPN
Kategoria: Wzmianki   Środa, 07 luty 2018 08:57 Autor: Andreas

Izrael chce wprowadzenia poprawek do ustawy o IPN

Izrael kontynuuje dialog z Polską na temat przygotowywanego zakazu zarzucania Polakom odpowiedzialności za zbrodnie II wojny światowej.

Ma nadzieję, że uda się porozumieć w sprawie wprowadzenia poprawek do ustawy przed jej wejściem w życie — poinformowało MSZ państwa żydowskiego.

„Izrael kontynuuje współpracę z polskimi władzami i wyraża sprzeciw wobec nowej polskiej ustawy. Izrael podkreślił, że prezydent Polski przekazał ustawę do Trybunału Konstytucyjnego dla wyjaśnień i uzupełnień" — czytamy w oświadczeniu resortu spraw zagranicznych.

„Mamy nadzieję, że w czasie przed zakończeniem postępowań sądowych będziemy mogli uzgodnić zmiany i poprawki. Izrael i Polska ponoszą wspólną odpowiedzialność za badanie i zachowanie historii Holocaustu" — dodało MSZ.

Izrael domaga się od Polski usunięcia z projektu ustawy punktów zakładających karę grzywny lub pozbawienia wolności na okres do 3 lat dla wszystkich, którzy „publicznie i wbrew faktom" będą twierdzić, że naród polski lub Rzeczpospolita Polska ponoszą odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie nazistowskie popełnione przez III Rzeszę, inne „zbrodnie przeciwko pokojowi i ludzkości lub zbrodnie wojenne".

Izrael twierdzi, że ustawa prowadzi do wypaczenia historii Holocaustu, rehabilitacji uczestników przestępstw oraz ogranicza możliwości badań naukowych i dyskusji.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Środa, 07 luty 2018 10:47
alexjones.pl Inne Drobne informacje Izrael chce wprowadzenia poprawek do ustawy o IPN