Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Atak Izraela na przedmieścia Damaszku
Kategoria: Wzmianki   Środa, 07 luty 2018 10:20 Autor: Andreas

Atak Izraela na przedmieścia Damaszku

Izraelskie samoloty zaatakowały obiekt wojskowy na przedmieściach Damaszku, poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Ministerstwa Obrony Syrii.

O godzinie 3:42 czasu lokalnego (2:42 czasu środkowoeuropejskiego) izraelskie samoloty wystrzeliły kilka pocisków z przestrzeni powietrznej Libanu. Syryjska obrona powietrzna zdołała przechwycić pociski i zniszczyć większość z nich. Damaszek oświadczył, że za tę agresję odpowiedzialny jest Izrael.

Izraelskie władze przyznają, że dziesiątki razy dokonywały ataków na Syrię i najczęściej tłumaczą je potrzebą przerwania przemytu broni dla proirańskiego ruchu libańskich szyitów „Hezbollah”, którego formacje zbrojne walczą po stronie prezydenta Baszara al-Asada.

Na początku stycznia Izraelskie Siły Powietrzne zaatakowały kilka obiektów wojskowych na przedmieściach Damaszku. Pociski zostały wystrzelone ze Wzgórz Golan i z samolotów z libańskiej przestrzeni powietrznej. W grudniu izraelskie samoloty kilkakrotnie zaatakowały syryjskie obiekty w Damaszku i na Wzgórzach Golan w rejonie al-Kunajtiry.

Damaszek oświadczył, że Izrael ostrzałami rakietowymi przeciwko syryjskiej armii po raz kolejny potwierdza swoje poparcie dla ugrupowań terrorystycznych.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 07 luty 2018 16:13
alexjones.pl Inne Drobne informacje Atak Izraela na przedmieścia Damaszku