Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Obywatele państw Europy Wschodniej to żywe tarcze USA”
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 16 luty 2018 09:07 Autor: Andreas

„Obywatele państw Europy Wschodniej to żywe tarcze USA”

USA traktują obywateli państw wschodnioeuropejskich, które rozmieszczają u siebie amerykańskie obiekty wojskowe, jak żywe tarcze – twierdzi lider LDPR, kandydat na prezydenta Rosji Władimir Żyrinowski.

Wcześniej rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że przy granicy Rosji z Polską i krajami bałtyckimi faktycznie rozmieszczono całą dywizję sił zbrojnych USA. Według resortu do Polski przybyła 2 brygada pancerna USA wraz ze sprzętem, a w krajach bałtyckich pozostał sprzęt 3 brygady.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że sojusz wzywa Rosję do przejrzystości w kwestii dyslokowania systemów rakietowych Iskander w obwodzie kaliningradzkim i nie ujawnia zdobytych prze NATO informacji na ich temat.

Na miejscu władz krajów bałtyckich, Polski i innych państw wschodnioeuropejskich, które z radością rozmieszczają u siebie broń ofensywną NATO, dwa razy zastanowiłbym się, czy potrzebuję amerykańskiej tarczy antyrakietowej na swoich ziemiach. Przecież USA po prostu tworzą sobie bufor z państw wschodnioeuropejskich, zasłaniając się ich obywatelami jak żywymi tarczami – napisał Żyrynowski w Telegramie.

Wybory prezydenta Rosji odbędą się 18 marca. Startuje w nich ośmiu kandydatów: Sergiej Baburin, Paweł Grudinin, Władimir Żyrinowski, Władimir Putin, Ksenia Sobczak, Maksim Surajkin, Boris Titow i Grigorij Jawlinskij. Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 07 marzec 2018 09:14
alexjones.pl Inne Drobne informacje „Obywatele państw Europy Wschodniej to żywe tarcze USA”