Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Dlaczego Ukraina nie może wypowiedzieć wojny Rosji
Kategoria: Wzmianki   Środa, 07 marzec 2018 09:02 Autor: Andreas

Dlaczego Ukraina nie może wypowiedzieć wojny Rosji

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Aleksander Turczynow oświadczył, że przed wypowiedzeniem Moskwie wojny Kijów wstrzymuje rosyjska broń atomowa.

Tak Turczynow odpowiedział obronie byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, gdy ta zapytała go o to, dlaczego nowe władze w Kijowie nie wypowiedziały Rosji wojny po przyłączeniu Krymu. Turczynow, który wiosną 2014 roku pełnił obowiązki szefa państwa, wystąpił przed sądem w charakterze oskarżyciela w sprawie zdrady państwowej Janukowycza.

„Nie mamy takich środków wojskowych, żeby oprzeć się takiemu mocarstwu nuklearnemu, jakim jest Rosja. Właśnie dlatego, zarówno w lutym-marcu 2014 roku, jak i niestety teraz, kiedy mamy armię zdolną do stawiania oporu, nie mogliśmy i nie możemy wypowiedzieć wojny agresorowi. Federacja Rosyjska to państwo nuklearne" — powiedział Turczynow.

Sąd przesłuchał już przewodniczącego Rady Najwyższej Andrija Parubija, byłego premiera Arsenija Jaceniuka, ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, wiceszefa komisji do spraw bezpieczeństwa narodowego i obrony Julija Mamczura i dowódcę marynarki wojennej Igora Woronczenkę. Na przyszły tydzień zaplanowano przesłuchanie prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.

Proces w sprawie zdrady państwowej Janukowycza toczy się od czerwca ubiegłego roku. Prokuratura chce zażądać dożywocia dla byłego prezydenta. Janukowycz zaprzecza swojej winie.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 07 marzec 2018 11:40
alexjones.pl Inne Drobne informacje Dlaczego Ukraina nie może wypowiedzieć wojny Rosji