Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Okultystyczna kolekcja dostępna w Internecie
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 09 marzec 2018 08:12 Autor: Andreas

Okultystyczna kolekcja dostępna w Internecie

Biblioteka Ritmana w Amsterdamie, w której gromadzone są manuskrypty i książki z zakresu filozofii gnostycznej, opublikowała w Internecie, w ramach projektu Hermetically Open project, sporą kolekcję tekstów okultystycznych - informuje The Next Web.

Zdaniem dyrektora biblioteki Esthera Ritmana, celem digitalizacji jest zapewnianie otwartego dostępu do materiałów. Jak pisze portal, w 2016 roku amerykański pisarz Dan Brown, autor „Kodu Leonarda da Vinci" i „Aniołów i Demonów" podarował bibliotece na ten projekt ponad 300 tysięcy dolarów.

Kolekcja biblioteki obejmuje ponad 4600 prac, z czego szeroka publiczność ma dostęp do 1617, w tym do pracy francuskiego alchemika Nicolasa Flamela, któremu przypisuje się stworzenie kamienia filozoficznego i eliksiru życia. Książki napisane w językach francuskim, niemieckim, łacińskim i angielskim liczą 100-600 lat.

Gnostycyzmem uczeni nazywają naukę łączącą elementy filozofii hellenistycznej, starożytnego Egiptu i arabskiej alchemii, okultyzm i inne ezoteryczne kierunki.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 09 marzec 2018 11:04
alexjones.pl Inne Drobne informacje Okultystyczna kolekcja dostępna w Internecie