Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja i Syria szykują plan odbudowy państwa
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 12 marzec 2018 06:45 Autor: Andreas

Rosja i Syria szykują plan odbudowy państwa

Syryjski minister gospodarki i handlu zagranicznego Samer Khalil powiedział w rozmowie ze Sputnikiem, że „Rosja i Syria pracują teraz nad rozwojem współpracy gospodarczej między państwami. To jeden z etapów pracy nad odbudową Syrii, którą rozpoczęliśmy po sukcesach syryjskiej armii i zaprowadzeniu stabilności w przeważającej części kraju".

Syryjski minister zauważył, że obecnie na szczeblu rządowym trwają rozmowy z udziałem prywatnych spółek, na których zostaną określone rozmiary inwestycji i sfery, którymi zostaną one objęte. Mają one pomóc w odbudowie i rozwoju syryjskiej armii. Strony planują zwiększyć wymianę handlową między państwami. W tym celu trwają prace nad projektem utworzenia stałych punktów sprzedaży rosyjskich towarów na terytorium Syrii i syryjskich towarów na terytorium Rosji. Syryjskim producentom będą przyznawane znaczne ulgi, aby z powodzeniem mogli wejść na rosyjski rynek.

Według słów syryjskiego ministra gospodarki wzmocnienie współpracy gospodarczej między Rosją i Syrią pomaga Syryjczykom w walce z terroryzmem. „Rząd Federacji Rosyjskiej i rosyjski naród udzielają wszelkiej możliwej pomocy, aby odbudować Syrię, przywrócić jej możliwie szybko pokój i stabilność" — powiedział syryjski minister Samer Khalil.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 12 marzec 2018 10:24
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja i Syria szykują plan odbudowy państwa