Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Sprawę Skripala porównano do „Zbrodni i kary"
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 30 marzec 2018 08:24 Autor: Andreas

Sprawę Skripala porównano do „Zbrodni i kary"

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii porównał sprawę otrutego szpiega Siergieja Skripala do powieści „Zbrodnia i kara".

Na przyjęciu wielkanocnym u burmistrza Londynu Boris Johnson wygłosił przemówienie, którego tekst umieszczono na oficjalnej stronie brytyjskiego rządu. Według słów urzędnika sprawa Skripala przypomina początek dzieła Fiodora Dostojewskiego tym, że „wszyscy wiedzą, kim jest przestępca", pytanie polega tylko na tym, czy przyzna się sam, czy zostanie złapany.

Brytyjska premier Theresa May oświadczyła, że „jest wysoce prawdopodobne, że za otruciem rosyjskiego szpiega stoi Rosja". Moskwa temu zaprzecza, podkreślając, że Wielka Brytania nie przedstawiła żadnych dowodów na poparcie tych oskarżeń.

Wiele europejskich krajów, w tym Francja, Niemcy, Polska, kraje bałtyckie, Ukraina, Mołdawia, a także Stany Zjednoczone i Kanada, w poniedziałek podjęły decyzję o wydaleniu w sumie ponad 100 rosyjskich dyplomatów w związku ze sprawą Siergieja Skripala. MSZ Rosji ostrzegło, że ten nieprzyjazny krok nie pozostanie bez odpowiedzi.     Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Piątek, 30 marzec 2018 10:55
alexjones.pl Inne Drobne informacje Sprawę Skripala porównano do „Zbrodni i kary"