Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje „USA sponsorują NATO i otrzymują wsparcie w odpowiednim momencie”
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 16 kwiecień 2018 08:14 Autor: Andreas

„USA sponsorują NATO i otrzymują wsparcie w odpowiednim momencie”

Rosyjski senator Aleksiej Puszkow skomentował poparcie przez państwa natowskie ataku na Syrię. Puszkow twierdzi, że państwa natowskie poparły amerykański atak na Syrię, bo USA „płacą za NATO”.

Spośród wszystkich państw sojuszu Stany Zjednoczone wydają na niego największy udział procentowy PKB – 3,6%.

— Nie wątpiłem, że wszystkie kraje NATO poprą atak na Syrię. W tym celu NATO zostało powołane do życia, aby kontrolować sojuszników USA. Nie ma to związku ani z prawem międzynarodowym, ani z „samodzielnością” krajów członkowskich: USA płacą za NATO i otrzymują wsparcie w odpowiednim momencie  – napisał Puszkow na Twitterze.

USA, Wielka Brytania i Francja w sobotę nad ranem dokonały ataku na cele rządowe w Syrii, które – według nich – były wykorzystywane przy produkcji broni chemicznej. Między 2:42 a 4:10 czasu polskiego wystrzelono ponad 100 pocisków. Większość zestrzeliła syryjska obrona powietrzna. Rosyjskie siły nie uczestniczyły w działaniach, ale monitorowały trasy lotu pocisków. Prezydent Rosji Władimir Putin nazwał naloty koalicji zachodniej w Syrii „aktem agresji przeciwko suwerennemu państwu”. Ani rosyjscy eksperci, ani okoliczni mieszkańcy nie potwierdzili użycia broni chemicznej w Dumie, które stało się pretekstem do dokonania ataku.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 16 kwiecień 2018 09:32
alexjones.pl Inne Drobne informacje „USA sponsorują NATO i otrzymują wsparcie w odpowiednim momencie”