Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Albania chce bazy NATO
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 04 maj 2018 08:44 Autor: Andreas

Albania chce bazy NATO

Albania zaprosiła NATO do stworzenia bazy morskiej w swojej części Morza Adriatyckiego, powiedziała minister obrony Albanii Olta Xhaçka.

Według Xhaçki, przeprowadziła ona rozmowę z sekretarzem obrony Stanów Zjednoczonych Jamesem Mattisem, w której „wyraziła zaniepokojenie działalnością Rosji, Chin, Iranu i Turcji” w regionie bałkańskim.

„Jesteśmy zaniepokojeni wieloma zagrożeniami, z jakimi boryka się nasz region i uważamy, że ważne jest, aby NATO i Stany Zjednoczone przykładały większą wagę do tego, co dzieje się na Bałkanach” — cytuje albańska agencja ATA szefową Ministerstwa Obrony.

Jesteśmy przekonani, że nadszedł czas dla Stanów Zjednoczonych, aby zaistnieć w Albanii… Ta obecność Stanów Zjednoczonych czy NATO stanowiłaby bardzo wyraźne udowodnienie faktu, że sojusznicy nie zapomnieli o regionie — cytuje minister agencja.

Olta Xhaçka wyjaśniła, że zaproponowała Mattisowi stworzenie bazy morskiej w albańskiej części Adriatyku, którą kierowałyby wspólnie Waszyngton i Tirana, i która byłaby „pod skrzydłami NATO”. Dodała, że w ciągu ostatnich dwóch lat armia Albanii zmieniła przestarzałą chińską broń na nową broń NATO i kraj zwiększył budżet na potrzeby wojskowe. Od kwietnia 2009 roku Albania jest członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 04 maj 2018 10:32