Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Putin: Czas skończyć z dominacją dolara
Kategoria: Wzmianki   Środa, 09 maj 2018 08:19 Autor: Andreas

Putin: Czas skończyć z dominacją dolara

Prezydent Rosji Władimir Putin uważa za konieczne uniezależnienie rosyjskiej gospodarki od dolara. Jak podkreślił, taka jest zasada suwerenności ekonomicznej.

„Wcześniej zachowywaliśmy się naiwnie, a teraz widzimy, że zasady WTO (Światowa Organizacja Handlu) cały czas są naruszane, ograniczenia nakłada się z powodów politycznych, nazywa się je sankcjami. Co więcej, wprowadzane są wciąż nowe i nowe, aby zapewnić sobie przewagę konkurencyjną” – podkreślił prezydent w trakcie posiedzenia plenarnego Dumy Państwowej, jak poinformował Sputnik.

Putin powiedział też, że handel ropą naftową na giełdzie odbywa się w dolarach, Rosja powinna pozbyć się tego „balastu”, bo monopol tej waluty jest niewiarygodny i niebezpieczny. Prezydent nie zaproponował alternatywy dla amerykańskiej waluty.

7 maja Putin podpisał dekret o celach narodowych i strategicznych zadaniach Rosji do roku 2024. W dokumencie określono podstawowe kierunki rozwoju kraju na kilka lat, głównie w sferze socjalno-ekonomicznej.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 09 maj 2018 11:04
alexjones.pl Inne Drobne informacje Putin: Czas skończyć z dominacją dolara