Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje NATO chce uderzyć w bogatych Rosjan
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 28 maj 2018 08:15 Autor: Andreas

NATO chce uderzyć w bogatych Rosjan

Propozycję złożoną władzom krajów zachodnich, aby starannie analizować napływające do nich z Federacji Rosyjskiej środki finansowe, przedstawioną w Warszawie, na wiosennej sesji Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, jeden z mówców nazwał „nałożeniem ograniczeń” na zagraniczne aktywa bogatych Rosjan, poinformował serwis prasowy ZP NATO.

W kwietniu specjalny sprawozdawca ZP NATO z Wielkiej Brytanii Thomas Jopling zaproponował w projekcie sprawozdania w sprawie zwalczania „zagrożeń hybrydowych z Federacji Rosyjskiej”, który był rozpatrywany w Warszawie, odpowiedzieć na nie „ukierunkowaniem” środków ograniczających wobec rosyjskich aktywów.

Wcześniej w mediach pojawiła się informacja, że Wielka Brytania może ujawnić nazwiska Rosjan posiadających aktywa na jej terytorium. Dokument zobowiąże Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany i inne terytoria zamorskie do ujawnienia właścicieli aktywów zarejestrowanych w tych jurysdykcjach. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział wcześniej, że Rosja toczy bezwzględną walkę z „nieczystymi pieniędzmi”, a pozycja Wielkiej Brytanii, która ma własne raje podatkowe, jest dwulicowa.

„Powinniśmy lepiej zbadać rosyjskie pieniądze, które trafiają do naszych krajów” — powiedział Jopling na sesji w Warszawie. Spotkanie wezwało także rządy zachodnie do „nałożenia ograniczeń na zagraniczne aktywa” bogatych rosyjskich obywateli, których Zachód uważa za zbliżonych do władz Rosji.Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 28 maj 2018 00:40
alexjones.pl Inne Drobne informacje NATO chce uderzyć w bogatych Rosjan