Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Amerykanie nie mogą wpłynąć na finansowanie Nord Stream 2
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 02 lipiec 2018 08:00 Autor: Andreas

Amerykanie nie mogą wpłynąć na finansowanie Nord Stream 2

Dyrektor finansowy Nord Stream 2 wyraził przekonanie, że budowa gazociągu jest możliwa bez zachodnich inwestycji.

Jak informuje Deutsche Welle, dyrektor finansowy Nord Stream 2 AG Paul Corcoran twierdzi, że finansowanie budowy Gazociągu Północnego 2nie będzie zależeć od ewentualnych sankcji USA. 

— Projekt z pewnością zostanie sfinansowany. Jest to ważne dla Gazpromu, a Rosja obecnie ma wysoki zapas płynności w euro – powiedział Corcoran. 

Wcześniej dyrektor wykonawczy Komisji Wschodniej — Stowarzyszenia Europy Wschodniej Niemieckiej Gospodarki (OAOEV) Michael Harms wezwał Stany Zjednoczone do rezygnacji z nakładania sankcji na firmy uczestniczące w projekcie Gazociągu Północnego 2. Wskazał też na to, że gazociąg nie ma zastąpić tranzytu błękitnego paliwa poprzez terytorium Ukrainy.

29 czerwca amerykański Departament Stanu w oficjalnym oświadczeniu wypowiedział się przeciwko budowie Nord Stream 2 i kładzeniu drugiej nitki morskiego odcinka Tureckiego Strumienia. Administracja prezydenta Donalda Trumpa i amerykańscy kongresmeni wielokrotnie podkreślali, że sojusznicy USA w Europie „jeszcze bardziej uzależnią się od Rosji”, jeśli Gazociąg Północny 2 zostanie oddany do eksploatacji.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 02 lipiec 2018 09:53
alexjones.pl Inne Drobne informacje Amerykanie nie mogą wpłynąć na finansowanie Nord Stream 2