Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Chiny: Szantaż Amerykanów nie zadziała
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 02 sierpień 2018 07:00 Autor: Andreas

Chiny: Szantaż Amerykanów nie zadziała

Chiny ostrzegły USA przed eskalacją wojny handlowej.

Chiny podejmą niezbędne środki zaradcze w celu ochrony swoich uzasadnionych praw i interesów, jeśli Stany Zjednoczone będą nadal podnosić cła na chińskie towary i prowokować eskalację wojny handlowej, powiedział rzecznik MSZ Chin Geng Shuang.

W środę rano agencja Bloomberg, powołując się na trzy osoby zaznajomione z sytuacją, poinformowała, że administracja USA zamierza zaproponować nałożenie ceł w wysokości 25% na import chińskich towarów i usług na sumę 200 miliardów dolarów. Jak wyjaśniła agencja, wcześniej prezydent USA Donald Trump chciał nałożyć cła w wysokości 10% na dodatkową rozszerzoną listę towarów i usług, jednak takie działania administracja uznała za niewystarczające.

Stanowisko Chin pozostaje jasne i niezmienne: szantaż i presja Stanów Zjednoczonych wobec Chin nigdy nie zadziała — powiedział dyplomata, odpowiadając na odpowiednie pytanie.

Według niego „jeśli Stany Zjednoczone podejmą działania zmierzające do dalszej eskalacji, Chiny z pewnością przyjmą niezbędne środki zaradcze w celu ochrony swoich uzasadnionych praw i interesów”.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 01 sierpień 2018 23:53
alexjones.pl Inne Drobne informacje Chiny: Szantaż Amerykanów nie zadziała