Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Na Bałkanach powstanie baza lotnicza NATO
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 04 sierpień 2018 21:08 Autor: Andreas

Na Bałkanach powstanie baza lotnicza NATO

NATO wybuduje pierwszą bazę lotniczą na Bałkanach Zachodnich, w środkowej Albanii – poinformował na Facebooku premier kraju Edi Rama.

Szef albańskiego rządu ujawnił, że na miejsce budowy wybrano lotnisko w mieście Kuçova w okręgu Berat w środkowej części kraju.

„Rada Północnoatlantycka zatwierdziła decyzję o budowie pierwszej bazy lotniczej na Bałkanach Zachodnich, w Albanii. Dzięki finansowaniu Paktu Północnoatlantyckiego we współpracy z rządem Albanii, NATO w pierwszej fazie modernizacji lotniska w Kuçovie zainwestuje ponad 50 mln euro” – napisał Rama na portalu społecznościowym.

Jak dodał, projekt powinien ruszyć w ciągu roku. Baza będzie wykorzystywana do „zaopatrywania NATO, wsparcia logistycznego, wspierania sił powietrznych policji, szkolenia składu osobowego i manewrów sojuszu”.

„Kuçova będzie też bazą narodowych Sił Powietrznych. Ta strategiczna inwestycja NATO w Albanii wprowadzi nowe standardy do naszych sił zbrojnych” – podkreślił premier.

Albania jest członkiem NATO od kwietnia 2009 roku.Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 05 sierpień 2018 00:47
alexjones.pl Inne Drobne informacje Na Bałkanach powstanie baza lotnicza NATO